در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

در جستجوی شادی

تعداد امتیاز: 0

در جستجوی شادی

در جستجوی شادی

چکیده :

چه چیزی شما را شاد میکند؟ آیا شما همیشه شاد هستید؟ آیا وقتی غمگین هستید، مدت زمان زیادی طول میکشد تا از غم عبور کرده و به شادی برسید؟ آیا فکر میکنید خودتان در شاد بودن نقش دارید و یا اینکه نه ، باید اتفاقی در زندگی تان بیوفتد تا شما را شاد کند؟

" اکثر افراد به همان اندازه شاد هستند که تصمیم میگیرند،  باشند" 
آبراهم لینکلن 
 
 
 " شادی" در هیچ فروشگاهی عرضه نمیشود، زیرا کالا نیست. شادی، محصول جانبی، هست. لزوما کسی که به شاد بودن فکر کند،  شاد نخواهد بود. برخی ها شاد نیستند، زیرا به محرکهای خارجی پاسخ میدهند، بجای اینکه فکر کنند.  افراد ،شاد نیستند، زیرا فکر میکنند در صورتی شاد میشوند که چیزی را بدست بیاورند. افراد خردمند و هوشمند همین که زنده هستند، شادند. افراد در راه رسیدن به مقصدشان بیشتر شادند تا اینکه به مقصد برسند. درست مانند اینکه خیلی ها پنج شنبه ها شادتر از جمعه هستند و یا در راه رفتن به رستوران خوشحال تر از زمانی، هستند که غذایشان  را تمام کردند. بچه ها قبل از عید شادتر از زمانی هستند که عیدی هایشان را دریافت کردند.
شاید فکر کنید چه بد، چرا باید اینگونه باشد. اتفاقا،  این موضوع خیلی هم خوب است، و این اتفاق بخاطر ذات و وجود خداگونه ما هست؛ زیرا انسان هیچگاه راضی نیست و بر اساس قانون " گسترش" همانگونه که هستی و کل عالم درحال گسترش و رشد هست، انسان نیز همانگونه هست. از لحظه ای که انسان به قدرت " تصمیم" در خودش پی ببرد میتواند حتی بدون هیچ دلیلی " شاد" باشد.
پس از رسیدن به" هدفی " باید بلافاصله به هدف بعدی فکر کند. این نکته را هیچ وقت فراموش نکند که " باید همیشه شاد باشد ولی هیچگاه " راضی" نباشد. " نارضایتی سازنده" همان" مشوق" و " درایو" و پیش راننده ای هست که انسان را تبدیل به یک موجود " توقف ناپذیر" میکند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان