در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

رابطه میان، محدوده تنهایی با موفقیت

تعداد امتیاز: 0

رابطه میان، محدوده تنهایی با موفقیت

رابطه میان، محدوده تنهایی با موفقیت

چکیده :

ذهن انسان، قدرتمند ترین ابزاری است که در دنیا وجود دارد.

انرژی ذهن و قدرت مغز انسان را ،با هیچ کامپیوتر پیشرفته ای نمیتوان مقایسه کرد. بزرگترین و پیشرفته ترین کامپیوتر ها در برابر قدرت ذهن، شبیه به یک اسباب بازی بنظر میرسند. چطور انتظار دارید که از ذهن تان خیلی کمتر از ظرفیتش استفاده کنید و همچنان انتظار عملکرد مناسبی از آن داشته باشید. اگر به اهداف بسیار بزرگ فکر نکنید؛ ذهنتان خود بخود این کار را به نحوی دیگر انجام میدهد، و دراما[1] ( افکار منفی، تخیلات واهی، اتفاقات ناگوار و مهیج بسیار بزرگ ) را بصورت اتوماتیک وار خلق میکند؛ زیرا چنین ماشین پرقدرتی، اگر هدف بسیار بزرگ و مهیج و کاملا شفاف نداشته باشد، کسل شده و کارکرد مناسب خود را از دست می دهد. زمانی که هدف بسیار بزرگ که کاملا دقیق و شفاف است را برای خود بر می گزینید آنگاه به ذهنتان اجازه میدهید که راههای دسترسی به همه ابزارهای لازم برای تبدیل آن تصویر و هدف بزرگ، به واقعیت، را در اختیارتان قرار دهد. محدوده تنهایی ؛ زمانی اتفاق میوفتد که ذهن با هدف بزرگ تان ؛ تنها باشد و فقط به آن فکر کند؛ در غیر اینصورت ( در صورت نداشتن هدف بسیار بزرگ و شفاف) ذهن؛ داستانهای بزرگی را به انتخاب خودش خلق میکند؛ چون ذهن بشدت از کسل بودن و نداشتن داستان و دراما بیزار است؛ در این هنگام است که هجوم افکار منفی ، شروع میشود؛ زیرا این افکار بهترین دراما و منبع فعالیت ذهن را تامین میکنند. هر شایعه، فیلم، کلیپ سرگرم کننده، بررسی زندگی دیگران،غرق شدن در دنیای مجازی بدنبال گشتن داستانهای جذاب و ،،،، فعالیتهایی است که ذهن بصورت خودکار ، فرد را وادار میکند تا بدنبال آنها باشد؛ در این مواقع است که فرد هیچ وقت تنها نیست؛ چون ذهنش غرق در دراما شده . این فرد هیچ شانسی برای موفقیت در زندگی ندارد.

محدوده تنهایی، مدت زمانی در هر روز است که یک فرد ، به فکر کردن به هدف بزرگش اختصاص میدهد و در نتیجه آن؛ نسبت به اجرایی کردن آنچه که در ذهن می پروراند اقدام میکند؛ بنابرین در کسب نتایج مورد نظر هیچ تردیدی وجود نخواهد داشت؛ به شرط آنکه زمان مورد نظر به اندازه کافی طولانی باشد و در نتیجه آن، تلاش کافی نیز صورت پذیرد. سپری کردن چند ساعت از روز ،بدون حضور کسی ، هیچ ضمانتی برای بدست آوردن نتایج مثبت، نخواهد بود. فرد، می تواند ساعتها تنها باشد، ولی ذهنش غرق در افکار متفاوت باشد.افراد موفق خودشان را گم میکنند؛ یعنی ذهنشان کاملا متمرکز به یک هدف بسیار بزرگ بوده و جا برای افکار متفرقه و نا مرتبط بسیار کمرنگ می شود. افراد معمولی کسانی هستند که محدوده تنهایی شان بسیار نزدیک به صفر است؛ یعنی تقریبا هیچ وقت تنها نیستند؛ این افراد در اوقات تنهایی، با گوشی موبایل، ذهنشان را مشغول جستجو در محیط مجازی می کنند و یا به فکر اتفاقاتی هستند که در گذشته رخ داده و یا به تصویرسازی در مورد اتفاقات نامربوطی می پردازند که مربوط به آینده است.

اگر میخواهید به این نکته پی ببرید که؛ آیا میتوانید به موفقیت بزرگ زندگی تان دست یابید یا نه، کافیست که این اصل[2] را در مورد خودتان بررسی کنید. برای اینکار؛ به این سوالات پاسخ دهید: آیا روزانه چندین ساعت از وقتتان را پای تلوزیون میگذرانید؟ آیا سریالهای تلوزیونی محبوبی برای شما وجود دارد که همیشه آنها را دنبال میکنید؟ آیا تیمهای ورزشی یا بازیکنان ،هنرپیشه ها، خواننده ها، اخبار غیر مرتبط با هدف بزرگ زندگی را دنبال می کنید؟ آیا برای شما واقعا مهم است که چه تیمی چه نتیجه ای را کسب میکند؟ و یا اینکه همیشه سعی میکنید همه اخبار را دنبال کنید و به اصطلاح بروز باشید؟ آیا همیشه در مورد افراد صحبت میکنید؟ و اینکه چه کسی چه چیزی گفته و چه کاری انجام داده؟ آیا اگر در جمعی باشید و همه از نتیجه بازی فوتبال دو تیم بسیار معروف اطلاع داشته باشند،بی اطلاعی شما از نتیجه بازی آزارتان میدهد؟ آیا زمانی که در جمع دوستان، خانواده و افراد معمولی هستید؛ چیزهایی که آنها در موردش صحبت می کنند، همان چیزهایی است که شما میخواهید بشنوید؟ اگر پاسخ به این سوالات، مثبت باشد؛ این یعنی اینکه شانسی برای موفقیت تان، وجود ندارد.

 

برگرفته از دوره آموزشی و کوچینگ " ورژن بعدی تو"

 

[1] Drama

[2] محدوده تنهایی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

در تاریخ ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سلام و درود بر شما
پاداش بی‌چشم داشتی که به ما میدین امیدوارم چندین برار آن را از خدا دریافت کنید
مطالب بسیار مفیدی بود
و با مطالعه این مطالب نمیخوام جز افراد معمولی باشم و دوست دارم لحظه لحظه‌ی زندگیم در جهت رشدم باشه،
به امید آن روز
سپاس فراوان

هدایت محمودی در تاریخ ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سپاس دوست عزیز