در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

شانس

تعداد امتیاز: 1

شانس

شانس

چکیده :

آیا به شانس باور دارید؟ آیا تعریف دقیقی از شانس در ذهنتان دارید؟

یکی از بزرگترین شانسهای زندگی من آشنایی با " ارل نایتینگل" بود. شش سال پیش وقتی با ارل آشنا شدم،  زندگی من کاملا متحول شد، همانطوری که ارل به خوبی بیان می کند" شانس زمانی اتفاق میوفتد که آماده بودن و موقعیت در کنار همدیگر قرار میگیرند و یکدیگر را ملاقات میکنند" . ارل نایتینگل در سن دوازده سالگی این سوال مهم را از خودش پرسیده بود" چرا برخی افراد از ابتدای راه شروع می کنند و طوری به موفقیت می رسند که میتوانند به افراد بسیاری سرویس دهند، در حالی که جمع بسیاری از افراد تنها یک زندگی متوسط و یا سطح پایین را تجربه میکنند" شوق دانستن جواب این سوال ارل را به کتاب خانه عمومی کالیفرنیا کشاند و وی را وادار ساخت تا به مطالعه پایان ناپذیر بپردازد، وی جواب سوالاتش را پیدا کرد و سپس آنها را در قالب کتابها و محصولاتی منتشر کرد و همین امر ارل را به بزرگترین و تاثیر گذار ترین فرد در زمینه رشد شخصی و شخصیتی و حرفه ای در دنیا تبدیل نمود.
اگر شما این متن را می خوانید و برای تغییر زندگی خود از هم اکنون تصمیم به اقدام گرفته اید، این به این معنی هست که شانس به سراغ شما آمد،  زیرا "موقعیت" و" آمادگی " دو فاکتور مهم برای دریافت شانس ، در شما وجود دارد ولی اگر شما پاسخی نسبت به این نوشته از خود ارائه نداده و  دست به هیچ اقدام فوری برای تغییر  زندگی تان نزدید ، این یعنی شما هنوز شانس نیاوردید،  چون "موقعیت " بوجود آمد ولی شما هنوز " آماده " نیستید.
نتیجه:  تنها، زمانی به شانس دست پیدا می کنیم که " آماده " باشیم، زیرا اکنون میدانیم که شانس؛ نقطه تلاقی " آماده بودن " و " موقعیت" هست. موقعیت،  همیشه وجود دارد و در واقع یک فاکتور ثابت هست، خوب تنها فاکتور و عامل باقی مانده " آماده بودن "  هست. این یعنی اینکه تا زمانی که ما آماده نباشیم به شانس دست پیدا نمیکنیم. مثال: فرض کنید ، شما این مطلب را خواندید  ولی به آن بی توجه بودید، در واقع این نشان میدهد شما هنوز آماده تغییر نشدید، راه حل این هست که بیشتر مطالعه کرده و از قانون فکر کردن استفاده نمایید. فرض کنید شما میخواهید تجارتی را آغاز کنید ولی پول به اندازه کافی ندارید، این یعنی اینکه شانسی ندارید، شما باید به آمادگی برسید، یعنی تجارتی را آغاز کنید که نیاز به پول زیاد نداشته باشد و یا برای شرکت و شخص دیگری کار کنید
اکنون مطمئنم که یک قدم به درک قانون جذب نزدیکتر شدید.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان