در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

مقاومت

تعداد امتیاز: 0

مقاومت

مقاومت

چکیده :

بین چیزهایی که میدانیم و کارهایی که انجام میدهیم فاصله ای وجود دارد، و بهمین دلیل است که در بسیاری از مواقع، نتایجی کسب میکنیم که نمیخواستیم کسب کنیم.

تقریبا همه افراد میدانند که برای کسب موفقیت و نتایج بهتر،  باید چه کارها و اقداماتی را انجام دهند و در مقابل از انجام دادن چه اقداماتی خودداری کنند. ولی در عمل و رفتار چیز دیگری اتفاق می افتد؛ آنها اقداماتی را که میدانند باید انجام دهند را انجام نمیدهند و در مقابل؛ کارهایی را انجام میدهند که میدانند نباید انجام دهند و درنتیجه این رفتارشان، نتایجی را کسب میکنند که نمی خواهند و نباید کسب کنند. بنظر میرسد مقاومتی وجود دارد که باعث میشود، این اتفاق رخ دهد.

      آنچه که فرد میداند، در سطح ذهن آگاه وی وجود دارد ولی آنچه که فرد انجام میدهد، در سطح ذهن نیمه آگاه، وجود دارد. ذهن نیمه آگاه کنترل؛ سبک زندگی و رفتارهای روزمره، نوع فکر کردن و نگرش وی نسبت به دنیا و سایر افراد، نوع رژیم غذایی که انتخاب میکند و در نتیجه کنترل وزن فرد و میزان استفاده مناسب از وقت و زمان و بهره وری فرد را بر عهده دارد. حتما برایتان اتفاق افتاده که کاری را انجام داده اید ولی بلافاصله و یا پس از مدتی از انجام دادن آن پشیمان شده اید؛ با خودتان میگویید؛ "این رفتار، هرگز آن چیزی نبود که به نفع من بوده و بخواهم آن را انجام دهم، ولی نمیدانم که چرا انجامش دادم، ای کاش این کار را نمیکردم." با اینکه کاملا آگاه هستید که کاری را که انجام داده بودید اشتباه بوده و هرگز نمی خواستید که انجامش دهید ، ولی انجامش دادید. اگر از شما بپرسند که : چرا این عمل از شما سر زده و دلیل اینکه اینگونه رفتار کردید چه بوده؟ در پاسخ خواهید گفت : نمیدانم، واقعا نمیدانم که چرا این کار را انجام دادم، با اینکه میدانم و نمیخواستم که این رفتار از من سر بزند، ولی انجامش دادم. و دوباره از شما میپرسند: یعنی چی که نمیدانید چرا انجام دادید؟ شما آن را انجام دادید و در نتیجه حتما میدانید که چرا انجامش دادید و دوباره شما در جواب می گویید: بله من انجام دادم ولی واقعا نمیدانم که چرا انجامش دادم و نمیخواستم که انجام دهم. بنظر میرسد که هرگز پاسخ این سوال ، آشکار نمیشود. در ادامه به دلایلی که بیش از 97 درصد انسانها را از انجام دادن کارهایی که باید انجام شوند و می خواهند که انجامشان دهند، باز میدارد، پرداخته و در ادامه هر قسمت؛ به راهکارها و تکنیکهایی برای برون رفت از موانع موجود نیز اشاره می گردد

 

بر گرفته از کتاب " چگونه  هرچیزی را یادگرفته و به آن عمل کنید" از هدایت محمودی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان