در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

پیشرفت شغلی با پیروی از قانون جبران

تعداد امتیاز: 1

پیشرفت شغلی با پیروی از قانون جبران

پیشرفت شغلی با پیروی از قانون جبران

چکیده :

به یاد داشته باشید، شغل بد اصلا وجود ندارد. مهم نیست که چه کاری انجام میدهید، بلکه مهم آن هست که چطور آنرا انجام میدهید.

مهم نیست که چه کاری را انجام میدهید ، بلکه نکته مهم این است که چطور آن کار را انجام میدهید. مهمترین اتفاق زندگی تان میتواند شناختن و استفاده از قانون جبران باشد. آیا میدانستید یکی از مشاغلی که در امریکا به خیلی ها کمک کرده تا میلیونر و میلیاردر شوند چه بوده؟ ارائه سرویس خشک شویی! توانسته افرادی رو به این پول برساند.نیاز نیست که حتما کار خیلی بزرگی انجام دهید تا بتوانید درآمد زیادی کسب کنید. اگر به دقت به کشور ما هم نگاه کنید متوجه خواهید شد که مشاغل بسیار به ظاهر ساده توانسته موجبات پیشرفت و ترقی مالی بسیاری را فراهم سازد. یک نانوا، هم میتواند میلیونر و میلیاردر شود ، سبزی فروش نیز میتواند ثروت عظیمی را بدست آورد ، اگر از قانون جبران درک صحیحی پیدا کرده و بتوانند بدرستی آنرا به اجرا بگذارند.

قانون جبران بیان میکند: مقدار پولی که شما بدست می آورید بطور فزآینده ای در ارتباط با سه شرط ذیل می باشد؛ یعنی اگر از این سه شرط پیروی کنید و شغل انتخابی تان را از این آزمون عبور دهید موفقیت شما در شغل و کسب و کاری را که بر گزیده اید حتمی خواهد بود.

.1   وجود نیاز به کاری که شما انجام میدهید

      باید به دقت بررسی کرده که به کاری را که شما عاشق انحام دادنش هستید و خدمات و سرویسی که قرار هست توسط شما به مردم ارائه گردد نیاز هست یا نه؟؛ یعنی در جامعه چقدر به خدماتی که ارائه میکنید نیاز وجود دارد، و چه گستره ای از مردم ( مرد، زن، پیر و جوان) به خدمات و سرویس شما نیاز دارند؟ هرچقدر دایره نیاز مردم به کاری که شما انجام میدهید بیشتر باشد شانس موفقیت تان هم به همین نسبت بیشتر خواهد بود!

.2 میزان توانایی شما در انجام دادن کار مورد نظر

         اگر شما بخواهید نان بخرید به کدام نانوایی مراجعه میکنید؟ قطعا همه دوست دارند بهترین و  با کیفیت ترین نان را تهییه کنند. اگر بخواهید کالای برقی تهییه کنید علاقمند به خرید چه کالایی میشوید؟ قطعا بدنبال خرید با کیفیت ترین خواهید بود و مناسب ترین کالا را برای خرید در نظر میگیرید. شغل بد هرگز وجود ندارد، بلکه این توانایی شما در انجام کارهاست که نتیجه متفاوتی را برای شما رقم خواهد زد. همیشه حتی در بدترین شرایط اقتصادی مردم نیاز به خرید دارند و جامعه نیز باید نیاز خود را به کالاها رفع کند. حتی در بدترین شرایط اقتصادی و با وجود تورم و کسادی بازار همیشه پنج درصد کسب و کارها همچنان به رشد و موفقیت خودشان ادامه میدهند؛ اگر بدقت در شهر و محله خودتان هم این موضوع را بررسی کنید خواهید دید که همیشه پنج درصد سوپر مارکتها، نانوایی ها، سبزی فروشی ها و... مشتری زیادی دارند و کسب و کار آنها دارای رونق فراوانی هست، زیرا  میزان توانایی آنها در انجام دادن کارشان بیشتر از بقیه رقبا هست. یادتان باشد که مشتری شما رئیس شما هست و باید به رئیس تان ثابت کنید که از توانایی و مهارت بالایی در انجام دادن کارها برخوردارهستید، وگرنه رئیس تان شما را از شغلتان کنار خواهد گذاشت و به فکر جایگزین کردن شما با شخصی دیگر می افتد. برای بالا بردن سطح توانایی های خود، باید به مطالعه و تحقیق بپردازید، و کلاس ها و دوره هایی را که برای بالا بردن کیفیت کار خود نیاز دارید را بگذرانید؛ مثلا اگر میخواهید در منزل کار خدمات طراحی و کامپیوتری راه اندازی کنید، ابتدا باید ثابت کنید که جز برترین افراد در این زمینه هستید و برای اینکار هم شما نیاز دارید مهارت خود را در حیطه کاری مورد نظر یه بالاترین سطح مورد نظر برسانید. به یاد داشته باشید که شما یک شبه نمیتوانید تبدیل به بزرگترین طراح و یا برنامه نویس کامپیوتر شوید، ولی باید با برنامه ریزی و تلاش مداوم میتوانید به این سطح برسید. توجه داشته باشید تا زمانی که شما به کاری که انجام میدهید علاقه نداشته باشید، هرگز نمیتوانید خودتان را در رده پنج درصد افراد ماهر در شهر، کشور و یا دنیا قرار دهید.

3 میزان دشواری در پیدا کردن جایگزین برای خدماتی که شما ارائه می کنید

      اگر از عهده شرط دوم خوب برآمده باشید ، عملا شما شرط سوم را هم به راحتی پشت سر گذاشته اید و بدرستی از قانون جبران استفاده کرده اید. حتما تا بحال برای شما هم اتفاق افتاده که برای خرید و یا استفاده از خدماتی، تمایل بسیار زیادی داشتید که از خدمات شرکت، فروشگاه و یا شخص خاصی استفاده کنید( بخاطر وجود میزان توانایی  و مهارت بالای آنها در ارائه خدمات) و اگر به نحوی نتوانستید به آنها دسترسی داشته باشید ، پیدا کردن جایگزین برای خرید و یا استفاده از خدمات شما را دچار مشکل ساخته است ، بله! زیرا آنها شرط دوم قانون جبران را به درستی رعایت کردند و به همین علت،شما در تصمیم گیری برای استفاده از خدمات شخص دیگر و انتخاب شخص جایگزین دچار مشکل میگردید و درواقع اصلا راضی نیستید که اینکار را انجام دهید و از خدمات آنها محروم شوید. بنابرین هرچه میزان توانایی شما در کاری که انجام میدهید بیشتر باشد ، به همان نسبت پیدا کردن جایگزین برای خدماتی که ارائه می کنید نیز دشوار خواهد بود.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان