در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

چرا تجارت می کنیم

تعداد امتیاز: 0

چرا تجارت می کنیم

چرا تجارت می کنیم

چکیده :

زمانی یک تجارت موفق خواهیم داشت که مفهوم و هدف از تجارت را بدانیم.

امروزه مشکل بسیاری از افراد این نکته است که آنها فراموش کرده اند که تجارت دقیقا چه هست! بگذارید برگردیم به زمانهای بسیار قدیم که انسان مجبور بود که کلیه لوازم و مایحتاج زندگی را خودش تولید کرده تا بتواند از عهده نیازهای روزانه خود بر آید. برای شکار ، مجبور بود  لوازمی که نیاز داشت را خودش تولید کند، خودش باید لباسهایش را از پوست حیواناتی که شکار میکرد تهیه کند و ابزار و لوازمی را تهیه کرده تا وی را قادر به کشاورزی سازد و بتواند غذای مورد نیاز خود و خانواده را فراهم کند. در واقع هر کسی می بایست مراقب کلیه بخشها و نیازهای خود بوده و مسئولیت تهیه و تدارک کلیه ملزومات و ابزارهای مورد نیاز زندگی را به عهده میگرفت.

        با گذشت زمان مشخص شد که برخی از افراد در تولید برخی از ابزارها و در حوزه های خاصی تبحر دارند و اینگونه بود که مردم به این فکر افتادند که ابزارهایی را که دارای کیفیت بالاتری بودند را تهیه کنند و در عوض ابزارهایی را که خود در تولید آنها مهارت داشتند را در اختیار دیگران قرار دهند و بدین ترتیب ، مفهوم تجارت و مبادلات شکل گرفت. با گذشت زمان،افراد متوجه شدند که چه خوب است وقتشان را صرف تولید ابزار و وسایلی کنند که در ساخت آنها مهارت بالایی دارند. بدین ترتیب میتوانستند که تولیدات خودشان در ازای دریافت مقادیر زیادی از مایحتاج شان، در اختیار دیگران قرارا دهند. پس از مدتی بخاطر مشکلاتی که در مبادلات وجود داشت، مفهوم پول، ایجاد شد و این اتفاق باعث ایجاد تحول بزرگی در زندگی انسانها شد. افرادی که در ارائه خدمات و تولید وسایل خاصی دارای مهارت بالایی بودند درآمد زیادی کسب میکردند. مبادلات و تجارت در امروز نیز تنها کمی پیچیده تر شده، وگرنه مفهوم و مدل اصلی آن همان است که مطرح شد.

 

یادتان باشد که ؛ما برای کسب درآمد کار نمیکنیم ، بلکه برای کسب رضایت قلبی کار میکنیم. بزرگترین اشتباهی که بیش از نود و پنج درصد افراد مرتکب میشوند این نکته است که آنها فکر میکنند که باید برای کسب درآمد کار کنند، درصورتی که ما باید برای کسب رضایت قلبی کار کنیم. ما خدمات را برای خودمان انجام نمیدهیم ، بلکه خدمات و تولیداتمان را برای مشتری انجام میدهیم و این همان نگرشی است که راز افراد موفق بوده و در واقع پیروی از این نگرش است که ،پنج درصد افراد موفق را از بقیه افراد جدا میسازد. در پایان باید بگویم که شغل بد ، اصلا وجود ندارد، مهم نیست که چه کاری را انجام میدهید، بلکه نکته مهم این است که چطور آنرا انجام میدهید.

 

برگرفته از کتاب " رئیست کیه" از هدایت محمودی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان