در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

چقدر در کارتان مهارت دارید

تعداد امتیاز: 0

چقدر در کارتان مهارت دارید

چقدر در کارتان مهارت دارید

چکیده :

دنیا به مانند آینه ای، آنچه که به آن ارائه میکنید را منعکس می کند

 
آیا میخواهید جزیی از بار کشتی باشید یا عضوی از پرسنل؟
 
فرض کنید که کاپیتان یک کشتی باری هستید و کشتی در حال غرق شدن هست و شما مجبور هستید که وزن کشتی را سبک تر کنید، آیا بخشی از بار کشتی را به آب می اندازید،  یا تعدادی از پرسنل را؟ قطعا میگویید؛  خوب ناچاریم مقداری از بار کشتی را به آب بیاندازیم تا بتوانیم کشتی را نجات دهیم. چون جان پرسنل را که نمیشود به خطر انداخت.
سازمان و شرکتی را در نظر بگیرید که در آن؛ برخی از پرسنل بسیار کوشا، وظیفه شناس، باهوش و فعال  و برخی های دیگر؛ بی انگیزه، کم کار و دارای بهره وری پایین هستند. اگر شرکت با مشکل مالی مواجه شده و مجبور به اخراج برخی از پرسنل گردد، چه افرادی را اخراج میکند؟ جواب کاملا واضح هست. افرادی که بی انگیزه، کم کار و دارای حس وظیفه شناسی پایینی هستند زود تر از همه اخراج میشوند، زیرا این افراد به مانند بار کشتی هستند و نه پرسنل.  بنابرین، در بیرون انداخته شدن در اولویت قرار میگیرند. 
کسانی به موفقیت مالی میرسند که همیشه بیشتر از آنچه که به آنها پرداخته میشود،  کار میکنند. همیشه آنهایی که به دیگران توجه میکنند،  مورد توجه دیگران قرار میگیرند و افراد متعهد و وظیفه شناس، در نهایت به مانند پرسنل کشتی، می مانند.
 
اگر بخواهید موبایلی بخرید، سراغ کدام برند می روید؟ شاید یک یا دو برند را در ذهنتان داشته باشید، این دو سه شرکت بزرگ،  همانهایی هستند که همیشه بیشتر از آنچه می پردازید به شما خدمات میدهند. بنابرین در شرایط سخت تصمیم گیری و انتخاب برای خرید موبایل ،بقیه شرکتها را بدور میاندازید.
 
اقتصاد جهانی ؛ که متشکل از مشاغل و مردم بوده، نیز همینطور رفتار میکند؛ یعنی اگر وظیفه شناس، متعهد، وقت شناس نباشید شما را بدور می اندازد و بدین ترتیب شانس موفقیت تان به حداقل می رسد. طوری خدمات و سرویس ارائه کنید که هیچ کاپیتانی شما را به چشم کالا و بار نبیند.

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان