در جریان آخرین مطالب آموزشی از طریق کانال تلگرام قرار بگیرید. برای ورود به کانال تلگرام اینجا  کلیک کنید

قانون علت و معلول

تعداد امتیاز: 1

قانون علت و معلول

قانون علت و معلول

چکیده :

آیا فکر میکنی که شانس وجود داره؟ پس این مقاله رو حتما بخون

اتفاقات زیادی میوفته که ما بدلیل نداشتن آگاهی دچار سردرگمی میشیم. گاهی اوقات شاید فکر کنی که اتفاقات ناگواری که برای تو میوفته ناشی از اینه که تو همش بدشانسی میاری و خیلی وقتها هم شده که فکر کنی اتفاقات خوب و موفقیتهایی که برای دیگران میوفته بدلیل این بوده که اونها خوش شانس بودند. آیا فکر نمیکنی که شاید دلیل دیگه ای پشت این ماجرا باشه ؟! 

قانون جهانی " علت و معلول" بیان میکنه که؛  برای هر معلولی،  یک علت دقیق و مشخص وجود داره و به همین ترتیب برای هر علتی یک معلول دقیق وجود داره و یک معلول میتونه علت یک معلول دیگر باشه.

اگه تو نسبت به شرایطی که در اون قرار داری و برای تو ایجاد شده راضی نیستی باید به علت یا علتهای اون توجه کنی و اونها رو شناسایی کنی. 
رفتارهای تو باعث ایجاد نتایج میشه و افکارت ، احساساتت رو میسازه و احساساتت موجب بروز رفتارهای تو میشه. پس اگه تو نسبت به نتایجی که در زندگی کسب کردی راضی نیستی ، بجای اینکه به رفتارهای خودت بپردازی باید به افکارت که " علت" محسوب میشن بپردازی. در واقع افکارت علت اولیه و اصلی محسوب میشن.

هیچ اتفاقی در هستی از روی شانس و بدون وجود علتی رخ نمیده ( البته قانون سوم نیوتن بنام قانون عمل و عکس العمل هم توضیح خوبی میتونه باشه) ، اگه چنین بود کل هستی در چشم بهم زدنی نابود میشد و نظم خودش رو از دست میداد. با فهمیدن این قانون یک قدم به درک قانون جذب و ارتعاش نزدیکتر میشیم.

هر تصمیمی که تو در زندگی خودت میگیری باعث ایجاد یک رخداد میشه، در واقع تو از قدرت ذهن خودت استفاده کردی و " علت" رو ایجاد میکنی و در نهایت " معلول" هم در زندگیت پدیدار میشه. 
ندانستن حقیقتی دلیل بر عدم وجود آن نیست. قوانین طبیعت عالی هستند. ما انسانها درک محدودی از طبیعت داریم. تنها چیزی که موجب افزایش آگاهی و هوشیاری میشه؛ مطالعه و تفکر هست

 

موفقیت تو آرزوی قلبی منه

هدایت محمودی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان